Zgodnie z Komunikatem w sprawie wykonywania szczepień ochronnych w czasie pandemii COVID-19 z dnia 17.04.2020r. zamieszczonym na stronie Ministerstwa Zdrowia informujemy, że z dniem 19.04.2020r. wznawiamy wykonywanie obowiązkowych szczepień ochronnych u dzieci w ramach Programu Szczepień Ochronnych z zachowaniem zasad bezpieczeństwa przeciwepidemicznego.

Prosimy rodziców pojawiających się z dziećmi do szczepień o zastosowanie się do obowiązującej w naszej poradni instrukcji :

  1. Wizyta w Poradni poprzedzona jest wcześniejszą teleporadą, w czasie której rodzice mogą uzyskać od lekarza odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące dziecka
  2. Dzieci w Poradni Dziecka Zdrowego przyjmowane są pojedynczo
  3. Termin wizyty zostaje ustalony wcześniej telefonicznie
  4. Przy wejściu do Poradni obowiązuje pomiar temperatury u dziecka i rodzica/opiekuna
  5. Rodzic/opiekun pozostaje w masce ochronnej przez cały czas pobytu w Poradni

Jednocześnie informujemy , ze zgodnie z rekomendacjami Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego i Konsultanta Krajowego szczepienia będą przeprowadzane w pierwszej kolejności szczególnie u dzieci , które zgodnie z Programem Szczepień Ochronnych powinny mieć wykonane szczepienia do 24 miesiąca życia , a potem w miarę możliwości organizacyjnych i potrzeb pacjentów u pozostałych dzieci.

Ponadto informujemy ,że powyższe zalecenia rekomendują, aby wizyty profilaktyczne u noworodków były połączone ze szczepieniami ochronnymi ,jeśli pozwala na to stan noworodka. Cały czas lekarze naszej Poradni pozostają do Państwa dyspozycji telefonicznej w ramach wizyty zdalnej.